Лідія Гунько — одна з найсильніших жінок у світі. Срібний призер The «World’s Strongest Woman-2016», бронзовий призер The strongest women in the World- 2017-Olympia.

Ліда, доброго дня! Розкажи, будь-ласка, про спорт, яким ти займаєшся.

— Доброго дня! Є багато силових видів спорту. Але в них в більшості визначається тільки абсолютна сила в окремих вправах. В нашому спорті Strongwoman,  strongwoman sport розігрується титул найсильнішої людини в світі,  так як в переліку більше 40 різновидностей вправ. Вправи є нестандартними і вага снарядів є надзвичайно великою. В стронгмені  визначається як максимальна сила, наприклад — станова тяга, колода,  кулі на максимальну вагу, так і вправи з великою вагою на кількість повторень за певний час (1хв, 2 хв). Ще в нас часто в змагальній програмі є естафети, погрузка різних предметів і багато іншого.

Чи потрібно мати щось окрім гарних силових показників, щоб  вигравати у цьому спорті?

— Потрібно. В нас багато швидкісно-силових вправ.  Погрузка куль, кег на платформу якнайшвидше. Потрібно постійно включати у роботу легкоатлетичні вправи, тому що багато бігових вправ, перенесення вантажу на відстань, швидкість.

То як виглядає твоє звичне тренування?

— Тренування триває приблизно від 3 до 5 годин. Залежно від періоду підготовки.
Тренування:
1. Розминка
Біг 1-2 км
Розтягування
Випади
Стрибки
Прискорення
Потім розминка в залі
Укріплення різних проблемних груп м’язів ( в мене це в більшості для спини і задньої поверхні стегна)
2. Основна робота.  3-4 змагальні вправи.
3. Заминка, розтяжка, розкатування на ролі.

І так кожного дня?

— Три рази в тиждень — це основні тренування. Між тим я ходжу в басейн.

Дуже серйозна програма для дівчини. Як ти відпочиваєш від таких навантажень?

— Масаж,  мінімум раз на тиждень сауна, банки) Ходжу в кіно, нічні клуби не люблю.

А який відпочинок ти вибираєш для відпустки?

— Взагалі, раніше кожне літо ходила з батьками у водні походи,  сплави по Дністру. В тому році помер батько, більше не ходжу. У відпустку стараюся попасти до мами,  вона живе в Івано-Франківську. Люблю кататися на лижах, борді. Але зараз після травми поки що  тільки пасивний відпочинок.

Що в тебе за травма?

— За два місяця до Лас-Вегаса я розірвала передню хрестоподібну зв’язку, надірвала квадріципс, пошкодила мініск (грала у футбол). Було прийняте рішення виступати з травмою. Підготовка була дуже важкою, не могла в повну силу тренуватися. Мініск пару днів взагалі не давав можливості наступати на ногу… Постійно тренувалася в спеціальному наколіннику, який фіксує коліно зі сторін. На змаганнях старалася зробити програму без зайвих рухів,  як я кажу — “рівненько”. Вийшло непогано, в одній вправі навіть зайняла 1 місце. А так закінчила третьою, програла другому місцю пів бала.

— Яка сила волі) Ліда, ким ти мріяла стати у дитинстві?

— Хірургом. Але це не з самого дитинства. З самого — космонавтом)))

І як так сталося, що ти пов’язала життя зовсім не з медициною?

— Батько був спортсменом… Все дитинство провела в нього у спортивному залі. В 9 років мене там помітив мій перший тренер з веслування на байдарках і каное, і тепер, більше ніж пів життя в спорті. Я майстер спорту з веслування на байдарці. А ще в медичному дорого,  моя сім’я не могла собі це дозволити. Крім того, там потрібно все-таки потрібно вчитися,  а я постійно була на зборах.

Не жалкуєш, що все так сталося? Чи могла ти уявити, що досягнеш таких успіхів?

— Не жалкую, я мала вибір. Батьки підтримували будь-який мій вибір,  я вибрала спорт) Не уявляю своє життя без спорту.

Які мрії маєш зараз?) Коли вже маєш такі досягнення?

— Хочу виграти чемпіонат світу ще так разів 10) Можливо, розвиток і пропаганда стронгу і взагалі спорту в Україні. А там буде видно,  життя внесе свої корективи)

Гарні плани! А як щодо створення сім’ї?)

— Сім’я — це святе. В мене був гарний приклад моїх батьків. Але поки що не знайшла жертву) Та в планах є. Хотілось би мати мінімум двох дітей.

Усе попереду. А яка твоя улюблена страва?

— Чесно кажучи я люблю смачно поїсти, по мені видно) Тому улюбленої страви у мене немає, але можу сміло сказати, що в Україні їжа найсмачніша. Особливо перші страви. В Америці не жила через їхню пластмасову їжу(

Хто тобі зазвичай готує? Сама?

— Звичайно сама)

Молода, приваблива, успішна, ще й готує….) Дивно, що твій принц ще не знайшов тебе) Що для тебе головне у чоловіках?

— Дякую за компліменти)  Напевно, ще просто не знайшовся мій… Для мене важливо,  щоб сім’я для нього була на першому місці, я люблю дарувати любов і турбуватися про людей, але ніколи не буду цього робити якщо немає  віддачі. Звичайно, здоров’я і фізична форма займають не останнє місце в чоловіках для мене)

Ліда, команда Power Pro бажає тобі реалізації всіх твоїх бажань! Наостанок розкажи — як ти ставишся до спортивного харчування?

— Ні один професійний спортсмен не може обійтися без спортивного харчування.  Це невід’ємна частина мого раціону кожного дня. Зі звичайних продуктів неможливо отримати потрібну для мого організму порцію білків,  вітамінів, мінералів і т.д. Тому, добавляю в раціон протеїн,  амінокислоти,  глюкозамін, креатин, вітамінні комплекси, глютамін.

Зрозуміло. Бажаємо тобі успіхів у спорті, а ми будемо цьому усіляко сприяти :). Щось хочеш побажати читачам?

— Людина має величезні резерви. Головне, вірити в себе і свою мрію. Чемпіонами не народжуються, чемпіонами стають кожен день переступаючи через себе.