Сергій Конюшок — справжній український богатир, володар титулу “Найсильніша людина планети”, Президент Федерації Стронгмену України, автор 4-х світових рекордів та 15-ти рекордів України у вправах по силовому екстриму.
Сергій, Вас знає увесь світ. Як Ви ставитеся до своєї популярності? Чи легко вона Вам дається?
— Та я ще не настільки популярний, от Вірастюк – це дійсно популярна людина..! З ним по місту гуляти важко – всі як з мавпочкою на курорті фотографуються. Я ж рівнем своєї впізнаваності задоволений – у справах допомагає, на відпочинку – не заважає!))
Що вплинуло на вибір такого виду спорту? Адже, силовий екстрим — це надлюдські навантаження на організм.
— Коли я став професійним пауерліфтером у 1999 році вже на телеканалах виходив телепроект «Козацькі розваги», де богатирі та представники силових видів спорту змагались у нестандартних і надважких вправах. Мене захопили видовищність цих конкурсів і підтримка глядачів, і я Вам скажу чесно — дуже багато хлопців силовиків хотіли себе спробувати в новому виді спорту. Ну і власне у стронгмені я досяг найвищих свої спортивних титулів!
Чи є в цьому спорті якісь вікові обмеження? Пригадаєте найстаршого учасника змагань, з яким доводилося зустрічатися у житті?
— Ми допускаємо на змагання хлопців не молодших 15 років. Вікових обмежень не має. Для прикладу, є американський атлет Одд Хоган, то йому під сімдесят! Активний учасник WorldStrongestMan Марк Фелікс відсвяткував 50-ти річчя тягою 400 кг..!) Литовська плеяда атлетів: Жидрунас Савіцкас, Саулюс Брусокас, Антанас Абрутіс та Відас Блекайтіс вже премайнули позначку 40 років, але досі вражають своїми показниками! Хоча і є інші випадки, коли навіть молоді атлети не витримують навантажень і покидають спорт через травми.. Все достатньо індивідуально.
Як багато часу Ви тренуєтеся щоб досягнути таких результатів?
— На разі, вже тренуюсь в режимі фізкультурника, підтримуючи форму. Коли готувався до відповідальних змагань доходило до двох тренувань на день, 5 днів на тиждень! Але гарний результат є запорукою гарного, інтенсивного тренувального стресу та ще кращого відновлення! Тому не варто думати: «Чим більше тренувань, тим кращий результат..». Взагалі правильна спортивна підготовка – це багатогранний інтегральний процес, який включає в себе тренувальний процес, засоби відновлення, психологічну підготовку, тактичну підготовку.. А, ось грамотне поєднання всіх компонентів – це спортивне мистецтво!))
Що важче — тренувати людей чи виступати на змаганнях? :)
— Важко — це виступати на змаганнях, які ти організовуєш, де також виступають твої учні!)) Я це пройшов…! Але, насправді, якісно робити можна тільки одну річ! Тому зараз вже я тільки організовую змагання, а якщо виступаю, то тільки не в тих, які організовую!
Де ви черпаєте сили та мотивацію на профессіональні заняття? Чи з’являлося у Вас колись бажання все покинути?
— Миттєвості відчаю, впевнений, є в усіх людей, але тим то і відрізняються успішні люди, що після короткочасової меланхолії, знову беруться за справу з новим азартом! А головне – це отримувати задоволення від процесу! Тоді і робити хочеться і досягати!
Ви багато подорожуєте. Які міста та країни Вам подобаються найбільше?
— Так, дійсно, завдячуючі роботі маю можливість багато подорожувати, і дуже щасливий з цього! Взагалі, впевнений, що людина просто зобов’язана знаходити можливості на подорожі, адже вони розкривають особистості різнобарв’я культур та життєвого досвіду, збагачуючи внутрішній світ та налаштовують на позитив та нові прагнення! А, головне, у відряджені, зі сторони починаєш більше цінувати рідний дім, Батьківщину та близьких людей..! Принаймні в мене так! І скільки б я не їздив по світу, я все одно сумую за Києвом, Україною та борщем..!))
Як Ви ставитеся до зимових видів спорту? Чи самі катаєтеся на лижах або сноуборді?
Я поважаю будь-які позитивні фізичні активності, але ще не опанував жодного зимового виду спорту. Хоча дуже люблю зимові гори, а особливо Карпати.
Ми знаємо, що крім спорту, Ви ще добре розбираєтесь у правильному харчуванні. Ви цьому десь вчились?
Так, я маю гарну освіту, два червоні дипломи Національного університету фізичного вихованні та спорту України, ступінь «Магістра фізіології спорту» та написану, але поки що незакінчену кандидатську дисертацію..))
Чи є у Вас якісь особливості в харчуванні?
Ні, я просто дотримуюсь простих і провірених правил:
1. Не їсти фаст-фуд.
2. Обмежувати вживання простих вуглеводів, особливо у другій половині дня.
3. Кожен прийом їжі має містити білок (виручають протеїни ПауерПро).
4. Віддавати перевагу їжі, яка пройшла не більше 15 хвилин термічної обробки.
5. Їсти більше свіжих овочів та фруктів та виключити майонез та смажене.
6. Пити достатню кількість рідини.
Як Ви ставитеся до спортивного харчування? Що добавляєте у свій раціон? Чи рекомендуєте щось своїм підопічним у тренажерному залі?
Двічі на день п’ю протеїнові коктейлі (один одразу після тренування, другий в проміжках між основними прийомами їжі), вживаю регулярно вітамінні комплекси та біологічно активні добавки із широкого спектру спортивного харчування.