ДРУГЕ «НІ»

Люди в більшості своїй ліниві. Їм простіше пару тижнів нічого не їсти, ніж багато місяців раціонально харчуватися. Тому вони із періодичністю то худнуть до літа, то гладшають після зимових свят або відпочинку в середземноморських країнах. Для організму це величезне стресове навантаження, але для психіки так простіше, ніж включити свідомість на все життя. 

Відомо, вже не тільки лікарям, що будь-яке різке обмеження в їжі або вживання чудодійних таблеток призводить спочатку до втрати ваги, а потім до його набору, а можливо і до нездоров’я.

Як це відбувається. Різке обмеження в харчуванні провокує почуття голоду, млявість і дратівливість. Відділ мозку гіпоталамус реагує на голод, як причину смерті, тому переходить на знижене енергозабезпечення, зменшуючи м’язову масу як енергетично дорогу тканину.

Сучасні клінічні дослідження довели, що при цьому порушується гормональний баланс. Наприклад, лептин – гормон, який відповідає за насичення, падає. У свою чергу він, тісно пов’язаний з інсулінорезистентністю. При злагодженій роботі організму у відповідь збільшується рівня інсуліну, збільшується вироблення лептину. Грелін – гормон голоду, навпаки зростає. У свою чергу порушується робота щитовидної залози. Нервова система також втрачає свою активність. Це і є те, що називають зниженням обміну речовин.

Зниження ваги та утримання його на бажаній позначці вимагає поступової зміни харчової поведінки. Голодування та чудодійні пігулки діють лише на коротких дистанціях, а на дистанції, довжиною в життя необхідно здорове різноманітне харчування з присутністю всіх необхідних нутрієнтів, які забезпечують злагоджену роботу всього організму.

 

АВТОР: CЕМЕНЕНКО МАРИНА.

ДОКТОР МЕДИЦИНИ, ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ, ДІЄТОЛОГ, ПСИХОЛОГ.